pytanie co to może być , jakie inne kroki podjąć , czy może to jest normalne ?? chyba nie ?
Prosze o pomoc grzeją sie mi kable od aku
-
skomer10
Prosze o pomoc grzeją sie mi kable od aku
Witam od pewnego czasu zauważyłem że czerwony kabelek od aku (plusowy) po przejechaniu 20km jest gorący a jak jeszcze przejadę te 20km słuchając głośno muzyki to kabla nie da się dotknąć parzy ... przeczyściłem klemy ,przeczyściłem ten sworzeń co wchodzi do klemy i dalej tak jest ... dodam że mam mini one w dislu i aku mam w bagażniku więc obawiam się o to żeby czegoś nie stopiło a co gorsza nie spaliło
pytanie co to może być , jakie inne kroki podjąć , czy może to jest normalne ?? chyba nie ?
pytanie co to może być , jakie inne kroki podjąć , czy może to jest normalne ?? chyba nie ?
- Bzyq
- Swój Człowiek

- Posty: 415
- Rejestracja: 16 cze 2012, 18:27
- Posiadane auto: MC R50
- Lokalizacja: SC
Re: Prosze o pomoc grzeją sie mi kable od aku
Napisz jaki masz aku i czy przewody są oryginalne?
Bzyku
-
skomer10
Prosze o pomoc grzeją sie mi kable od aku
Przewody jak i aku wydają mi się być oryginalne . załączam plik na potwierdzenie
- Załączniki
-
- 20140109_151757.jpg (94.99 KiB) Przejrzano 908 razy
-
skomer10
Prosze o pomoc grzeją sie mi kable od aku
a jeszcze dodam przeczyściłem klemę (oznaczona jako) 2
wyczyściłem sworzeń który wchodzi w klemę (oznaczone jako 1)
ale zauważyłem ze na śrubie zaczyna sie robić lekka rdza to może być przyczyna?
wyczyściłem sworzeń który wchodzi w klemę (oznaczone jako 1)
ale zauważyłem ze na śrubie zaczyna sie robić lekka rdza to może być przyczyna?
- Załączniki
-
- 20140109_151748ed.JPG (87.79 KiB) Przejrzano 904 razy
-
TomSky
- Swój Człowiek

- Posty: 274
- Rejestracja: 28 cze 2008, 20:21
- Posiadane auto:
- Lokalizacja: GóRny Śląsk
Re: Prosze o pomoc grzeją sie mi kable od aku
przy klemie masz - nie wiem jak sie to fachowo nazywa - taki bezpiecznik pirotechniczny który przy wypadku ma za zadanie odciąć prąd z aku. i w tym onym po kilku latach użytkowania lubi się zrobić zwarcie i dlatego kabrl sie grzeje. U mnie stopiło aż wykładzine bagażnika od dołu.
podjedź do ogarnietego elektryka i wyjścia sa dwa:
a. wymiana tego bezpiecznika - koszt kilku stówek
b. wymontowanie go i jazda bez - kilkadziesiat zł
ja wybrałem opcje b
PS. tak było przynajmniej w mojej esce ale wygląda mi to na ten sam patent
podjedź do ogarnietego elektryka i wyjścia sa dwa:
a. wymiana tego bezpiecznika - koszt kilku stówek
b. wymontowanie go i jazda bez - kilkadziesiat zł
ja wybrałem opcje b
PS. tak było przynajmniej w mojej esce ale wygląda mi to na ten sam patent
- flapjck1
- Maniak

- Posty: 8182
- Rejestracja: 12 lis 2004, 00:45
- Posiadane auto: GTM Coupe, Kawasaki Green Racecar
- Lokalizacja: Urzut /mazowieckie/
- Kontakt:
Re: Prosze o pomoc grzeją sie mi kable od aku
precyzyjniej piszac jest to klema pirotechniczna
koszt okolo 700-800 jesli dobrze pamietam
a przyczyn grzania moze byc jeszcze kilka: slabe kontaktowanie na alternatorze, punktach masowych przy silniku, problemy z ladowaniem, bezposrednio zwarcie gdzies najczesciej w rejonie podlogi ( nigdy nie zaszkodzi tego sprzawdzic
)
koszt okolo 700-800 jesli dobrze pamietam
a przyczyn grzania moze byc jeszcze kilka: slabe kontaktowanie na alternatorze, punktach masowych przy silniku, problemy z ladowaniem, bezposrednio zwarcie gdzies najczesciej w rejonie podlogi ( nigdy nie zaszkodzi tego sprzawdzic
Zawodowy Szyderca 2 Filip W z Wladyslawowa to nieslowny kretacz i wyludzacz, nie polecam robienia z nim interesow
-
skomer10
Re: Prosze o pomoc grzeją sie mi kable od aku
otóż jak się okazało ta śrubka której nie wyczyściłem była "zalakowana" i ten że lak przestał spełniać swoje właściwości przewodzące , po wyczyszczeniu do zera(starcia laku) i popsikaniu preparatem do styków wszystko wróciło do normy klema zimniutka a i radio ładniej gra:)