Nadszedł czas - sprzedaje MINI:(
Moderator: flapjck1
- zimonK
- Swój Człowiek

- Posty: 495
- Rejestracja: 01 lis 2010, 21:02
- Posiadane auto: R56 Cooper S 13'
- Lokalizacja: Warszawa
Re: Nadszedł czas - sprzedaje MINI:(
Wszystko zależy od tego do czego wykorzystujesz ten samochód. Jak chcesz mieć fun i sobie wachlować dźwignią, to bierzesz manual. Jak chcesz sobie jeździć nie przejmując się zmianą biegów (albo zmieniając przy kierownicy), albo po prostu szybciej jeździć na torze, to bierzesz PDK.
Szymon
- macko
- Swój Człowiek

- Posty: 424
- Rejestracja: 08 maja 2009, 23:19
- Posiadane auto: mini
- Lokalizacja: Warszawa
- Kontakt:
Re: Nadszedł czas - sprzedaje MINI:(
rozumiem, że jeździłeś zarówno Porsche Turbo ze skrzynią automatyczną i manualną i stąd ta informacja. Czy możesz coś więcej napisać o odczuciach z jazdy? Co Ci przeszkadzało w automacie?a porsche z automatem, to nic tylko sie powiesic
m.
maćko
- pididi
- Super użytkownik

- Posty: 1090
- Rejestracja: 19 cze 2008, 20:39
- Posiadane auto: Clubman JCW LCI
- Lokalizacja: Poznań
Re: Nadszedł czas - sprzedaje MINI:(
Wybierz cokolwiek z listy:
Bo to nie jest pełna kontrola nad autem!
Automaty dla dziadków!
Wolę sam decydować co i kiedy zrobić w aucie!
Nudzi mi się bez wajchowania!
Z automatem auto zamula!
Jestem kierowcą rajdowym, i zmieniam biegi szybciej, ZAWSZE.
O nie, to auto sportowe, gdzie tam automat? Automaty do taksówek i skuterów!
Albo i całą listę, chyba nic nie pominąłem ze standardowych narzekań?
Bo to nie jest pełna kontrola nad autem!
Automaty dla dziadków!
Wolę sam decydować co i kiedy zrobić w aucie!
Nudzi mi się bez wajchowania!
Z automatem auto zamula!
Jestem kierowcą rajdowym, i zmieniam biegi szybciej, ZAWSZE.
O nie, to auto sportowe, gdzie tam automat? Automaty do taksówek i skuterów!
Albo i całą listę, chyba nic nie pominąłem ze standardowych narzekań?
static
Re: Nadszedł czas - sprzedaje MINI:(
Chcial miec automat to ma.pididi pisze:Wybierz cokolwiek z listy:
Bo to nie jest pełna kontrola nad autem!
Automaty dla dziadków!
Wolę sam decydować co i kiedy zrobić w aucie!
Nudzi mi się bez wajchowania!
Z automatem auto zamula!
Jestem kierowcą rajdowym, i zmieniam biegi szybciej, ZAWSZE.
O nie, to auto sportowe, gdzie tam automat? Automaty do taksówek i skuterów!
Albo i całą listę, chyba nic nie pominąłem ze standardowych narzekań?
Sam na codzien poruszam sie tylko autami z automatyczna skrzynia i nigdy bym sie nie zamienil na manual(na krakowskie korki idealna sprawa) . Uwazam ze nie ma nic wygodniejszego, ale kazdy wybiera to co lubi
a co do automatu w porsche:
W porsche cayenne turbo skrzynia automatyczna hula az milo i nie ma sie do czego przyczepic
Re: Nadszedł czas - sprzedaje MINI:(
To chyba nie do mnie, ale mogę opowiedzieć kilka słów. Podkreślam, że moja opinia jest do bólu subiektywna.macko pisze:rozumiem, że jeździłeś zarówno Porsche Turbo ze skrzynią automatyczną i manualną i stąd ta informacja..
Pacjenci: 911 Turbo 997 mk I manual i 911 Turbo 997 mk II PDK.
Oba samochody są niesamowitymi i niezwykle dopracowanymi konstrukcjami. Kiedy do wyboru były skrzynie manualna lub Tiptronic, bez wahania wybrałbym manualną. Jest większy fun, poza tym lubię mieć kontrolę nad samochodem, obrotami ("międzygaz"), momentem obrotowym, etc. Tiptronic ZAWSZE działał z opóźnieniem (przy redukcji o więcej niż 1 bieg była katastrofa), a jego oprogramowanie mi nie odpowiadało, nie zawsze działał płynnie i bez szarpnięć. W sprincie po prostej był szybszy od ręcznej, ale to jego jedyna zaleta.
Natomiast, gdy wprowadzono dwu sprzęgłową skrzynię PDK wszystko się zmieniło. Bez bólu kupiłbym Turbinkę z PDK, zamiast manuala. Poważnie! Coś fenomenalnego! Wszystko płynnie, bez szarpnięć i zabójczo szybko. W czasie powolnej jazdy w trybie automatycznym był zapięty 7 bieg, w momencie wciśnięcia gazu do oporu już była dwójka, a auto dosłownie się katapultowało! Tę skrzynię można także przełączyć w tryb manualny, gdzie wybieramy przełożenie pociągając łopatki za kierownicą (niestety obracają się wraz z kierownicą, duża wada), lub popychając lewarek na konsoli środkowej w górę/w dół. W tym trybie komputer nie ingeruje w przełożenia. Nawet gdy dociągniesz do odcinki, skrzynia nie zapnie wyższego przełożenia. Pełna kontrola. Oprócz tego jest do dyspozycji Launch Control. Jak to działa? Moja reakcja: "Ło ku##a!"
PS. Napisałem to, ponieważ może są tu osoby zainteresowane motoryzacją, a nie tylko i wyłącznie MINI, które chętnie przeczytałyby to i owo. Nie znaczy to, że mam małego, chcę zaszpanować, albo się pochwalić, bo mam kompleksy. Ot co.
PS2. Zdjęcia, które udostępnił speedfight pochodzą z listopada ubiegłego roku, a samochód ma tablice WK. To tak na marginesie.
- hello
- Wiarus

- Posty: 536
- Rejestracja: 20 lis 2008, 16:33
- Posiadane auto: '96 Sportspack
- Lokalizacja: Łódź
- Kontakt:
Re: Nadszedł czas - sprzedaje MINI:(
Harnaś pisze:PS2. Zdjęcia, które udostępnił speedfight pochodzą z listopada ubiegłego roku, a samochód ma tablice WK. To tak na marginesie.
Re: Nadszedł czas - sprzedaje MINI:(
Jak dla mnie to nic konkretnie nie powiedziałeś, to są własne odczucia nie mające żadnych aspektów technicznych, po prostu nie lubisz automatów i to jest zwyczajne uprzedzeniepididi pisze:Wybierz cokolwiek z listy:
Bo to nie jest pełna kontrola nad autem!
Automaty dla dziadków!
Wolę sam decydować co i kiedy zrobić w aucie!
Nudzi mi się bez wajchowania!
Z automatem auto zamula!
Jestem kierowcą rajdowym, i zmieniam biegi szybciej, ZAWSZE.
O nie, to auto sportowe, gdzie tam automat? Automaty do taksówek i skuterów!
Albo i całą listę, chyba nic nie pominąłem ze standardowych narzekań?
-
marcin.kraków
- Swój Człowiek

- Posty: 109
- Rejestracja: 31 paź 2009, 14:43
- Posiadane auto:
- Lokalizacja: Kraków
Re: Nadszedł czas - sprzedaje MINI:(
umarłemAleXander pisze:Zdjęcie po zakupie (SpyFoto):
Re: Nadszedł czas - sprzedaje MINI:(
Jako urodzony amator muszę przyznać, że bardzo ładny ogródek, tylko coś jednak by trzeba było zrobić z tymi kretami, bo szkoda, żeby wszystko poniszczyły....speedfight pisze:cd
- Załączniki
-
- dsc05331_106.jpg (105.67 KiB) Przejrzano 1609 razy
- pididi
- Super użytkownik

- Posty: 1090
- Rejestracja: 19 cze 2008, 20:39
- Posiadane auto: Clubman JCW LCI
- Lokalizacja: Poznań
Re: Nadszedł czas - sprzedaje MINI:(
Kurde, będę zaznaczał ironię na różowoMayon pisze:Jak dla mnie to nic konkretnie nie powiedziałeś, to są własne odczucia nie mające żadnych aspektów technicznych, po prostu nie lubisz automatów i to jest zwyczajne uprzedzeniepididi pisze:Wybierz cokolwiek z listy:
Bo to nie jest pełna kontrola nad autem!
Automaty dla dziadków!
Wolę sam decydować co i kiedy zrobić w aucie!
Nudzi mi się bez wajchowania!
Z automatem auto zamula!
Jestem kierowcą rajdowym, i zmieniam biegi szybciej, ZAWSZE.
O nie, to auto sportowe, gdzie tam automat? Automaty do taksówek i skuterów!
Albo i całą listę, chyba nic nie pominąłem ze standardowych narzekań?
Oczywiście, że wolałbym PDK, a powyższe punkty to bzdury rozpowiadane przez osoby, ktore z automatami stycznosci nie mialy zbyt duzej. Podobnie jak DSG, każdy podkreśla, że to jeden z najmocniejszych punktów samochodu. Przynajmniej w Golfie R robi niesamowite wrazenie...
static
Re: Nadszedł czas - sprzedaje MINI:(
no bo myslałem że z ironią to nie było pisane 
- zimonK
- Swój Człowiek

- Posty: 495
- Rejestracja: 01 lis 2010, 21:02
- Posiadane auto: R56 Cooper S 13'
- Lokalizacja: Warszawa
Re: Nadszedł czas - sprzedaje MINI:(
pididi- zauważyłem, że ostatnimi czasy wszyscy mają problemy z Twoją ironią i nikt nie może tego wyłapać
różowe podświetlenie, to może być good pomysł 
Szymon
- Yazek
- Swój Człowiek

- Posty: 211
- Rejestracja: 01 lut 2011, 00:30
- Posiadane auto: MC R55
- Lokalizacja: Katowice
Re: Nadszedł czas - sprzedaje MINI:(
hahahahhahaha:) dobre!AleXander pisze:Zdjęcie po zakupie (SpyFoto):
Yazek
-
AleXander
- Super użytkownik

- Posty: 1613
- Rejestracja: 04 lip 2006, 20:17
- Posiadane auto:
- Lokalizacja: W-wa
Re: Nadszedł czas - sprzedaje MINI:(
a tu napisalem cos bezdennie glupiego a teraz strasznie tego zaluje 
Ostatnio zmieniony 24 sty 2012, 22:10 przez AleXander, łącznie zmieniany 1 raz.
