Mini na Paradzie Niepodległości

Moderator: flapjck1

Awatar użytkownika
rona
Swój Człowiek
Swój Człowiek
Posty: 264
Rejestracja: 20 paź 2004, 01:12
Posiadane auto:
Lokalizacja: 3miasto

Mini na Paradzie Niepodległości

Post autor: rona »

Dostaliśmy jak co roku zaproszenie na Paradę Niepodległości. Proponuję spotkanie 11.11.05. o godz. 9:15 na P na Zaspie i wszyscy razem pojedziemy paradnie na paradę : )
Dajcie znaka kto chętny : )


Dodatkowe info:
Gdańsk, październik 2005

Szanowni Państwo!

Niebawem ulicami naszego miasta przejdzie III PARADA NIEPODLEG?OŚCI!

Uważa się powszechnie, że obchody święta Niepodległości w Polsce przebiegają według ustalonych schematów: „Przemówienia, wiązanki kwiatów od przedstawicieli władz… i nie wiele osób uczestniczących w tych uroczystościach, nastrój smutny i patetyczny.
Zazdrościmy innych krajom, że u nich, szczególnie w USA, święta o podobnym charakterze są pełnymi atrakcji, radosnymi wydarzeniami, w których uczestniczy całe społeczeństwo Często w mediach słyszymy ubolewanie, że imprezy w Polsce nie mają takiego charakteru.
Powszechnie odczuwalne jest też społeczne zapotrzebowanie na niestandardową w formie i patriotyczną w treści uroczystość. Rocznica 11 Listopada jest jedną z najważniejszych i najbardziej niekontrowersyjnych rocznic, mogącą zgromadzić w atmosferze radości dużą liczbę osób w różnym wieku, wspólnie obchodzących święto narodowe – odzyskanie niepodległości po 123 latach zaborów, święto udowadniającego światu, że jak Polak chce to może.

11 listopada już po raz trzeci przemaszerujmy tłumnie ulicami Gdańska. Przebrani na poważnie lub śmiesznie, pieszo, konno na rowerach, lub innych szalonych pojazdach, sami i z przyjaciółmi, w radosnych nastrojach świętujmy naszą polskość.


Szanowni Państwo !

Parada daje sympatyczną i jedyną w swoim rodzaju, okazję do pokazania mieszkańcom Gdańska ile organizacji pozarządowych działa w naszym mieście, ile ludzi w nich pracuje.
Serdecznie zapraszamy do zamanifestowania swojego istnienia i razem z nami pomaszerowania w paradzie ! Jesteśmy przekonani, że na PARADZIE NIEPODLEG?OŚCI nie powinno zabraknąć Państwa reprezentacji!
Wszystkich uczestników prosimy o zaakcentowanie polskości w wyglądzie lub przyniesionymi rekwizytami.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Prezydent Miasta Gdańska - Paweł Adamowicz, największy polski podróżnik-zdobywca - Marek Kamiński i wybitny polski żeglarz - Roman Paszke.


Serdecznie zapraszamy POKA?CIE SI? NA PARADZIE!

W imieniu Stowarzyszenia SUM


Adam Hlebowicz

PS Warunkiem przekazania mediom informacji o uczestnictwie grup zorganizowanych jest zgłoszenie i niezwłoczny kontakt z organizatorami.
Zorganizowanym grupom gwarantujemy możliwość ekspozycji logotypu organizacji podczas przemarszu oraz informację w prasie!


Scenariusz Parady Niepodległości
11 listopada 2005


Miejsca akcji
Przemarsz: Targ Rybny i ul. Grodzka, ul. Podwale Staromiejskie, Stolarska, Heweliusza, Korzenna, Kowalska, Pomnik Jana III Sobieskiego na Targu Drzewnym.

Kolejność przemarszu (szyk):
Orkiestra Straży Granicznej - motocykle - samochody duże - samochody małe -nagłośnienie - piesi - Orkiestra Pstrąg – piesi – konie - maruderzy

Część stacjonarna: Targ Węglowy

Scenariusz przemarszu:
10.00 – początek formowania się Parady Niepodległości. Grupy zmotoryzowane podjeżdżają od ul. Wałowej. Grupy piesze zbierają się na Targu Rybnym. Platformy podjeżdżają na Targ Rybny. Czoło Parady znajduje się na ul. Podwale Staromiejskie, na wysokości Targu Rybnego.
10.35 – Wymarsz parady (motocykle – samochody – nagłośnienie – piesi – platforma –orkiestra - piesi).
11.10 – Przybycie czoła parady pod pomnik Jana III Sobieskiego na Targu Drzewnym
Czoło Parady (prowadzone przez służby porządkowe) okrąża skwer z pomnikiem Jana III Sobieskiego, zgodnie z zasadami ruchu (przeciwnie do ruchu wskazówek zegara). Czoło Parady zostaje zatrzymane po dojściu do zjazdu w ul. Podwale Staromiejskie. Uczestnicy zajmują całą szerokość jezdni Targu Drzewnego.
Pojazdy nie zatrzymują się na Targu Drzewnym, ale powoli przejeżdża na Targ Węglowy Uczestnicy indywidualni zajmują pozycje na jezdni Targu Drzewnego oraz na chodnikach wokół pomnika.

11.22 – Przemówienie Wicemarszałka Sejmu Donalda Tuska
11.25 – Zaintonowanie przez Michała Juszczakiewicza pieśni „Rota”
11.29 - Początek części oficjalnej, złożenie kwiatów przez delegacje
11.50 – przejście na Targ Węglowy
12.15 – rekonstrukcja bitwy ulicznej Powstania Warszawskiego w wykonaniu Trójmiejskiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej
Załączniki
clip_image002.jpg
clip_image002.jpg (5.74 KiB) Przejrzano 778 razy
ODPOWIEDZ